شناسنامه ی کتاب

عنوان اصلی کتاب: Change Your Brain, Change Your Life

عنوان کتاب به فارسی: با تغییر مغزتون زندگی خود رو متحول کنین

نویسنده: دکتر دانیال آمن

سال پخش: ۱۹۹۸

 

درباره کتاب

«کتاب با تغییر مغزتون زندگی خود رو متحول کنین» راهکارهایی رو واسه کنترل کردن مغز ارائه می کنه که واقعا به درد بخور و تاثیردارن. این کتاب نشون می ده که ساختارهای خاصی در مغز شما موجب اضطراب، افسردگی، عصبانیت، وسواس و بی برنامگی می شن، ولی مجبور نیستین این مشکلات مادرزادی رو واسه همیشه تحمل کنین. نویسنده ی این کتاب، دکتر دانیال آمن متخصص مغز و اعصابه. اون در این کتاب نکات شگفت انگیز و مؤثری رو به خوانندگان یاد می ده. این نکات به شما کمک می کنن مغز خود رو درمان و زندگی تون رو به خاطر این بهش رو کنین.

  • واسه آروم کردن اضطراب و دلهره: از تکنیکای ساده تنفس استفاده کنین. در این صورت به سرعت آشوب داخلی خود رو آروم می کنین.
  • واسه جنگ با افسردگی: یاد بگیرین از افکار منفی ای که ناخودآگاه به سراغ تون بین خلاص شید.
  • واسه خاموش کردن عصبانیت: از رژیم ضدعصبانیت آمن (Amen Anti-anger diet) استفاده کنین. بدونین کدوم مواد غذایی شما رو آروم می کنن.
  • واسه شکست دادن بی برنامگی و موفقیت در تمرکزکردن: با «معجزه ی یک صفحه ای» تمرکز کامل به دست بیارین.
  • واسه آروم کردن نگرانی ناخوآگاه: تمرین «آزادی» رو بکنین و تمرینای دیگر حل مسئله رو هم یاد بگیرین.

این کتاب واسه شماس؟

این کتاب واسه کسانیه که می خوان بدون اینکه به داروای شیمیایی وابسته شن تغییراتی در مغز خود بسازن. اگه از اضطراب، مشکل کم توجهی – بیش فعالی (ADHD)، وسواس یا افسردگی رنج می برین، این کتاب به شما کمک می کنه به درمان خود جهت بدین. «کتاب با تغییر مغزتون زندگی خود رو متحول کنین» کمک می کنه خود و دور و بریا تون رو بهتر بشناسین و حتی اعمال و روابط انسانی رو هم بهتر درک کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کتاب دختران گرسنه؛ افرادی که همیشه در رژیم گرفتن شکست می خورند حتما بخونن

نویسنده ی این کتاب به شما نشون می ده که خیلی از مشکلات تون از مغزتون سرچشمه میگیره، نه از محیط دور. شما می تونین با تمرین و تلقین مغز خود رو تغییر بدین. این کتاب رو بخونین، تمرینای اونو بکنین و پیشنهادای اونو دنبال کنین. می ببینن که راحت تر می تونین با مشکلات خود کنار بیایید و زندگی بهتری داشته باشین.

در حاشیه

«کتاب با تغییر مغزتون زندگی خود رو متحول کنین» پرفروش ترین کتاب سایت آمازون در بخش جنبه های فیزیکی روان شناسیه. این کتاب یکی از پرفروش ترین کتابای نیویورک تایمز هم بوده. دکتر دانیال آمن به همراه همسرش تارا کتابای زیادی در مورد جنبه های فیزیکی مشکلات روانی نوشته. ازجمله ی اونا میشه به «کتاب آشپزی واسه تقویت مغز»، «درمان ADD»، «مغز خود رو دوباره کنترل کنین» و «درمان اضطراب و افسردگی» اشاره کرد.

دکتر دانیال آمن کارشناسی خود رو از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در رشته زیست شناسی گرفت. در سال ۱۹۸۲ مدرک پزشکی خود رو دریافت کرد. بعد تحصیل خود رو واسه دریافت تخصص روان شناسی شروع کرد و مدرک روان شناسی کودک رو از هونولولو گرفت.

تیم تحقیقاتی دکتر آمن بیشتر از ۷۰ مقاله علمی در موضوعات جور واجورِ مربوط به سلامت مغز منتشر کرده. اون ۱۱ برنامه تلویزیونی دراین باره اجرا کرده؛ خیلی از مردم اونو معلمی موفق میدونن.دسته‌ها: آموزشی