شناسنامه ی کتاب

نام کتاب: Drive: The Surprising Truth about What Motivates us

نام کتاب به فارسی: «انگیزه: راه حلی نو واسه ایجاد دنیایی نو»

نویسنده: دنیل اچ پینک (Daniel H. Pink)

سال پخش: ۲۰۱۱

 

درباره کتاب

هر چیزی که درمورد انگیزه دهی به مردم می دونستین، از یاد ببرین، چه در خونه، چه محل کار و چه مدرسه. دنیل اچ پینک می گه همه اشتباه هستن. اون در «کتاب انگیزه: راه حلی نو واسه ایجاد دنیایی نو» که کتاب نوینیه می گه: «راز کارکرد بالا و رضایت در دنیای امروز در اینه که آدما احتیاج دارن زندگی خود رو کنترل کنن، چیزای جدید یاد بگیرن و ایجاد کنن و در زندگی خود و در دنیا موفق تر باشن.» اون نشون می ده که اگه چه روش هویج و چماق در قرن بیستم خیلی موفق بود، ولی درحال حاضر روش اشتباهی واسه انگیزه دادن به افراده. در کتاب «انگیزه» اون سه عامل رو واسه انگیزه واقعی معرفی می کنه:

  • استقلال: تمایل واسه کنترل زندگی خود.
  • مهارت: علاقه واسه پیداکردن مهارت بیشتر و بیشتر در کاری که دوست داریم.
  • هدف: تمایل واسه انجام کاری که به چیزی بزرگ تر از خودمون ختم می شه.

این کتاب پر از ایده های جدیده؛ کتابی که ایده ی شما رو تغییر می ده و زندگی شما رو زیرورو می کنه.

این کتاب واسه شماس؟

«کتاب انگیزه: راه حلی نو واسه ایجاد دنیایی نو» واسه کسانیه که مسئولیت گروهی از افراد رو به عهده گرفتن و حالا می خوان به بهترین راه به اونا انگیزه بدن و بهترین کارکرد رو از اونا بگیرن. این کتاب باعث می شه از خودتون بپرسید که به چه دلیل این قدر کنترل مردم و کار مفیدی که واسه شما انجام میدن، سخته.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کتاب از خوب به عالی؛ کتابی که می گوید دلیل شکست یا موفقیت شرکت ها چیه؟

این کتاب به مدیران یاد می ده که چه جوری باید با افرادی که در بخشای جور واجور کسب وکار اونا کار می کنن، رفتاری متفاوت داشته باشن. اون افراد شاغل در بخشای جور واجور رو از هم جدا می کنه و یکی یکی نشون می ده که چه جوری میشه به هرکدام از اونا انگیزه داد. اون در این کتاب خاطرنشان می کنه بین علم الان و تجارت فاصله زیادی هست. این فاصله به معنای فرصت رشد هم هست. پس اگه می خواید از بقیه جلوتر بیفتید و سریع تر بیشرفت کنین، فاصله خود رو با علم روز کمتروکمتر کنین.

در حاشیه

«کتاب انگیزه: راه حلی نو واسه ایجاد دنیایی نو» در نیویورک تایمز، ژورنال وال استریت، بوستون گلوب، لس آنجلس تایمز، واشنگتون پست، روزنامه سان فرانسیسکو و آمازون پر فروش ترین کتاب بوده.

کتاب دیل کارنگی به نام «چه جوری روی بقیه اثر بذاریم و دوست پیدا کنیم» مربوط به همین موضوعه و تقریبا به همین اندازه در جامعه مؤثر بوده. یکی دیگر از کتابای تأثیرگذار در بخش ی مدیریت و پیشرفت فردی «کتاب فکر کنین و پولدار شید» از ناپلئون هیله.

کتاب انگیزه: راه حلی نو واسه ایجاد دنیایی نو؛ چیجوری به بقیه انگیزه بدیم؟ آموزشی

دانیل اچ پینک در دانشگاه ییل حقوق خواندهه و در اون دانشگاه نویسنده ی مجله حقوق و قوانین بود. بعد از فارغ التحصیلی به دنبال سیاست رفت و دستیار و مشاور چندین وزیر و اول وزیر شد. سخنرانی اون در TED با ۱۹ میلیون بازدید، یکی از ۱۰ سخنرانی پربیننده بوده و در سال ۲۰۱۵ اون به عنوان یکی از ۱۰ متفکر تجاری در دنیا شناخته شد. اون چندین کتاب پرفروش در بخش ی تجارت، کار و رفتار نوشته.دسته‌ها: آموزشی