شناسنامه ی کتاب

عنوان اصلی کتاب: Big Magic: Creative Living Beyond Fear

عنوان کتاب به فارسی: جادوی بزرگ (شکست دادن ترس با زندگی خلاق)

نویسنده: الیزابت گیلبرت (Elizabeth Gilbert)

سال پخش: ۲۰۱۵

 

درباره کتاب

طرفداران الیزابت گیلبرت در همه سنای و موقعیتا از کتابای اون الهام و انگیزه گرفتن. حال این نویسنده، ذهن، دانایی و دیدگاه بی مثل خود رو استفاده کرده تا درمورد خلاقیت بنویسه. اون با دلسوزی و سخاوت، ایده های تأثیرگذاری رو درباره طیبعت اسرارآمیز خلاقیت به خواننده ارائه می ده. اون از ما می خواد تا کنجکاوی خود رو دنبال کنیم و رنج بی دلیل خود رو آزاد کنیم. اون به ما نشون می ده که چه جوری به کاری که دوست داریم بدیم و چه جوری بر ترس هامون پیروز شیم. کتاب جادوی بزرگ، شکست دادن ترس با زندگی خلاق درمورد دیدگاه ها، روش ها و عادتای موردنیاز ما سخن می گه. ما به این روش ها احتیاج داریم تا زندگی خلاقانه ای داشته باشیم. ما باید بین معنویت روحانی و عمل گرایی شادی بخش تعادل برقرار کنیم.

کتاب جادوی بزرگ، شکست دادن ترس با زندگی خلاق؛ چیجوری از رسیدن به اهدافمان دست برنداریم آموزشی

خلاقیت-خلاق

گیلبرت در این کتاب ما رو تشویق می کنه تا «جواهرات عجیبی» رو که در نهادمان مخفی شدن، پیدا کنیم. کتاب جادوی بزرگ، شکست دادن ترس با زندگی خلاق در همه جنبه های زندگی، چه در تألیف کتاب یا ایجاد اثری هنری و چه در کشف روشی تازه واسه روبرو شدن با مشکلات کاری، به ما کمک می کنه. با این کتاب، می تونیم کاری کنیم که رؤیایی کهنه به حقیقت بپیوندد، یا فقط زندگی روزمره ی خود رو با آگاهی و علاقه بیشتری دنبال کنیم. «جادوی بزرگ»، دره های دنیایی پر از تعجب و لذت رو جلو ما می گشاید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کد اقتصادی چیه؛ آشنایی با چگونگی نحوه دریافت و کاربرد اون

این کتاب واسه شماس؟

کتاب جادوی بزرگ، شکست دادن ترس با زندگی خلاق واسه کسانیه که دوست دارن چیزی رو ایجاد کنن (نویسندها، نقاشان، موسیقی دانان، و چیزای دیگه ای به جز اینا). نویسنده ی کتاب، به افراد خلاق کمک می کنه تا با لذت، تمایلات خلاقانه و ایده های خود رو به عنوان هدیه ای از جهان هستی قبول کنن. این کتاب افراد رو تشویق می کنه تا با ذهنی باز و کنجکاو خلاقیت خود رو قبول کنن. حتی هنگامی که کار سخت باشه و کسی قدر اونو نداند. شما باید قدر خلاقیت خود رو بدونین.

در حاشیه

  • کتاب جادوی بزرگ، شکست دادن ترس با زندگی خلاق در سال ۲۰۱۵ نامزد دریافت جایز ه ی Goodreads در سبک کتابای غیر داستانی شد و فورا به پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز تبدیل شد.
  • الیزابت گیلبرت، کتابای بسیاری تألیف کرده که معروف ترین اونا «غذا، دعا، عشق»، «آخرین مرد آمریکایی» و «امضای همه وسایل» هستن.
  • الیزابت گیلبرت در سال ۱۹۹۱ در رشته علوم سیاسی از دانشگاه نیویورک فارغ التحصیل شد. اون بعد از تموم شدن دانشگاه، شغلای مختلفی مثل آشپزی، پیش خدمتی و کار در مجله رو امتحان کرد. اون داستانای کوتاهی درمورد تجربیات خود در شغلش به عنوان یک آشپز نوشت. اولین داستان اون در سال ۱۹۹۳ منتشر شد. شغل اون به عنوان یک نویسنده ی آزاد و بسیار موفق، از همون داستان شروع شد. درحال حاضر اون در طرف نویسنده واسه مجله GQ مشغول به کاره.

اگه به خوندن کتاب در مورد ی خلاقیت علاقه دارین، پیشنهاد می کنیم «کتابایی که به شکوفا شدن خلاقیت شما کمک می کنن» رو هم بخونین.دسته‌ها: آموزشی