شناسنامه ی کتاب

عنوان اصلی: Now, Discover your Strengths

عنوان کتاب به فارسی: حالا نقاط قوت خود رو کشف کن

نویسندگان: مارکوس باکینگهام، دونالد اون کلیفتون

سال پخش: ۲۰۰۱

بخشی از کتاب حالا نقاط قوت خود رو کشف کن

متأسفانه ما چیز زیادی در مورد استعدادها و نقاط قوت خود نمی دونیم. خیلی وقتا اصلا نمی دونیم چه جوری زندگی خود رو طبق این استعدادها بناکنیم. عوضش والدین، معلمان، مدیران و جامعه ما رو تشویق می کنن روی نقاط ضعف خود کار کنیم. همه زندگی مون سعی می کنیم این نقاط ضعف رو بهتر کنیم در حالی که استعدادای واقعی ما پنهون باقی مونده ان.

مارکوس باکینگهام و دونالد اون کلیفتون برنامه جدیدی رو شروع کردن. اونا در این برنامه به خوانندگان کمک می کنن استعدادهای خود رو پیدا کنن و اونا رو به نقاط قوت تبدیل کنن. دو میلیون نفر در این برنامه شرکت کردن که نتیجه فعالیت اونا در این کتاب جمع آوری شد.

این کتاب:

  1. به افراد نشون می ده چه جوری استعدادهای خود رو پرورش بدن و به دنبال اون در شغل خود پیشرفت کنن.
  2. به مدیران نشون می ده چه جوری روی استعدادهای افراد دیگر سرمایه گذاری کنن.
  3. به مدیرعاملا نشون می ده چه جوری سازمانایی رو طبق استعدادهای کارکنان خود بناکنند.

در این کتاب یک پروفایل استعدادیاب هست. این پروفایل طبق تحقیقی ۲۵ ساله و چند میلیون دلاری واسه پیدا کردن عادی ترین استعدادهای آدم نوشته شده. پس ی این تحقیق نویسندهای کتاب ۳۴ استعداد یا «تم» عادی رو فهرست کردن.

این کتاب در اول این ۳۴ تم رو معرفی می کنه و بعد با استفاده از پروفایل استعدادیاب به خواننده کمک می کنه تا بفهمد کدوم یک از این استعدادها رو در خود پنهون داره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کتابخوانی واسه کودکان با ۱۱ ترفندی که اونا رو جذب کتاب می کنه

این کتاب واسه شماس؟

این کتاب واسه کسانیه که می خوان خودشون رو بهتر بشناسن. به کمک این کتاب می تونین نقاط قوت و ضعف خود رو بشناسین. از اون مهم تر کمک می کنه فرق بین اونا رو کشف کنین. کتاب «حالا نقاط قوت خود رو کشف کن» به شما می گه حالا که استعدادهای خود رو کشف کردین چه جوری می تونین از اونا واسه داشتن شغل و آینده حرفه ای بهتر استفاده کنین.

در حاشیه

این کتاب یکی از پرفروش ترین کتابای بخش ی پیشرفت فردی در سایت آمازونه. سایتی که در این کتاب معرفی شده به خوانندگان کمک می کنه پروفایل استعدادیابی خود رو راحت تر کامل کنن.

مارکوس باکینگهام کتابای دیگری هم با این موضوع نوشته. ازجمله ی این کتابا میشه به «از استعدادهای خودت استفاده کن»، «اول همه قوانین رو بشکن» و «تنها چیزی که باید بدونین» اشاره کرد.

مارکوس باکینگهام در سال ۱۹۸۷ از دانشگاه پمبروک کارشناسی علوم اجتماعی و سیاسی گرفت. در زمان دانشجویی با دونالد ال کلیفتون آشنا شد. کلیفتون سازمانی تحقیقاتی رو بنیان گذاری کرد که در اون مصاحبهایی رو با افراد جور واجور انجام می دادن.

در سال ۱۹۸۸ باکینگهام هم عضو گروه شد. اونا با هم روی پژوهشی کار کردن که عوامل تأثیرگذار در موفقیت کارمندان رو بررسی می کرد. اولین کتابی که اونا طبق نتایج این تحقیق نوشتند «اول همه قوانین رو بشکن» بود. این کتاب پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز بود و بیشتر از یک میلیون نسخه فروش داشت. در سال ۲۰۰۶ باکینگهام شرکت خودشو واسه آموزش به مدیران و استعدادیابی تأسیس کرد.دسته‌ها: آموزشی