شناسنامه ی کتاب

عنوان اصلی: Hungry Girl Clean & Hungry: Easy All-Natural Recipes for Healthy Eating in the Real World

عنوان فارسی: دختران گرسنه

نویسنده: لیزا لیلین

سال پخش: ۲۰۱۶

درباره کتاب

این کتاب به شما کمک می کنه با کمترین کالری و به خلاقانه ترین روش غذاهایی رو که هوس کردین به سالم ترین شکل ممکن درست کنین. غذاهای پیشنهادی این کتاب رو می تونین بدون عذاب وجدان و هرچقدر که دوست داشتین بخورین. نویسنده در این کتاب مواد غذایی سالم رو معرفی کرده که شما رو از غذاهای آماده و فراوری شده بی احتیاج می کنه. غذاهای این کتاب شامل این موارد می شن:

  • ۹۰ غذا واسه گیاه خواران؛
  • ۱۸۰ غذای بدون گلوتن؛
  • ۵۶ غذا که در نیم ساعت یا کمتر آماده می شن؛
  • ۴۳ غذا که کمتر از ۵ ماده تشکیل دهنده دارن.

این کتاب واسه شماس؟

این کتاب واسه کسانیه که می خوان غذاهای سالم و خوشمزه ای رو در مدت زمان کوتاه و با کمترین مواد لازم درست کنن. غذاهای این کتاب به ویژه واسه افرادی مناسبه که می خوان کالری کمتری رو در روز دریافت کنن ولی گرسنه هم نمانند. غذاهایی که در این کتاب معرفی شدن شکر و کربوهیدرات خیلی کمی دارن و عوضش پر از فیبر و پروتئین هستن.

این کتاب واسه هرکدام از دستورهای غذایی یک تصویر بسیار قشنگ و رنگی آورده که درست کردن اونو جذاب تر می کنه. نکته به درد بخور دیگری که باعث جذابیت این کتاب واسه خوانندها می شه اینه که نوشته های کتاب بزرگ هستن و چند تا نکته مهم هم رنگی و بزرگ تر نوشته شدن که باعث می شه موقع آشپزی مجبور نباشید همیشه روی کتاب خم شید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کتاب تفکر زائد؛ یادگیری اصول خودشناسی واسه رسیدن به موفقیت

در حاشیه

این کتاب یکی از پرفروش ترین کتابای نیویورک تایمز و در سرتاسر آمریکا بوده. لیزا لیلیان کتابای دیگری هم، درمورد تصحیح کردن عادات غذایی مردم و حرکت اونا به طرف استفاده از غذاهای سالم و تازه نوشته. ازجمله ی این کتابا میشه به این موارد اشاره کرد:

  • دختر گرسنه: دستورای سالم واسه ترکیب کردن غذاها؛
  • رژیمی واسه دختران گرسنه: زیاد بخورین و در ۴ هفته ۵ کیلو لاغر شید؛
  • دختران خیلی گرسنه: بهترین غذاهای بدون گلوتن.

لیزا لیلین همه زندگی خود در حال کاهش وزن و رژیم گرفتن بود تا اینکه یک روز به این نتیجه رسید که رژیمای اون اشتباه هستن. لیزا فهمید به جای حذفِ کاملِ بین وعدهای محبوبش، می تونه اونا رو با مواد تشکیل دهنده ی سالم تری درست کنه. اون عاشق غذاست و با اینکه هیچ مدرک دانشگاهی در رشته تغذیه نداره خودشو یک متخصص تغذیه می دونه. هم حالا لیزا یک ستون هفتگی در سایت Weight Watchers داره، واسه مجله Redbook مطلب می نویسه و یک برنامه آشپزی هم در کانال Food Network و Cooking Channel اجرا می کنه.

دسته‌ها: آموزشی